שיעורי יוגה

שיעורי יוגה קבוצתיים באווירה רגועה, מקסימה ופסטורלית, בחווה הירוקה בכפר הירוק

את השיעורים (אשטנגה וויניאסה) מעבירה יעל יגור, המלמדת יוגה מזה שלוש שנים.

תרגולי היוגה מתאימים לכל הרמות, לכל המינים ולכל הגילאים. חלק ניכר מתרגול היוגה מלמד כיצד להקשיב לגוף ולדעת באיזה יום לבקש יותר ובאיזה יום לאפשר תרגול רך יותר.

מהי יוגה?

היוגה היא תרגול שרוצה לאחד את הגוף, הנשימה והתודעה. ישנם סוגים רבים ושונים של יוגה שמתאימים לאנשים שונים. אשטנגה וויניאסה יוגה – זוהי היוגה הדינמית ביותר, והנפוצה ביותר בעולם המערבי. באשטנגה ובויניאסה מתקיים מעבר בין מנחים (אסאנות) תוך שילוב הנשימה (flow). זהו תרגול שמחמם את הגוף מבפנים החוצה, מעצב את הגוף, מחדד את החושים ואת הריכוז , מלמד אותנו איך להתנהל נכון בחיי היומיום ואיך לשמור על הגוף מפציעות.

לתיאום שיעור ומידע נוסף – יעל יגור // טלפון: 054-2067075

מערכת שעות

  • יום א', 19:30 – 21:00 – תרגול אשטנגה.
  • יום ד', 19:30 – 21:00 – תרגול ויניאסה.
  • יום ו', 8:30 – 9:45 – תרגול ויניאסה “soft”.

תרגולי אמצע השבוע נמשכים כשעה וחצי – החלק הראשון של התרגול כולל העמקה בנשימה ואסיפת הריכוז פנימה. לאחר מכן נחמם את הגוף ב"פלואו" של תנועה ונשימה. בחלק האמצעי אסאנות (תנוחות) של ישיבה ושכיבה. השיעור מסתיים בהרפיה "שוואסאנה".

תרגול סופ"ש של שישי בבוקר נמשך כשעה ורבע – זהו תרגול רגוע יותר לפתיחת הסופ"ש בתקשורת נכונה וקשובה אל הגוף, הנשימה והתודעה. גם זה תרגול דינאמי אך בקצב מעט איטי יותר ועם שהות ממושכת יותר בכל מנח ומתיחות רצפה עמוקות. כמו כל שיעור יוגה – גם זה מסתיים בהרפיה.

 

שיעורי יוגה – מחירים

שיעור ניסיון – 40 ש"ח

שיעור בודד – 60 ש"ח

מנוי "חופשי חודשי" – 320 ש"ח. המנוי מאפשר כניסה לכל תרגולי השבוע.

מנוי "חופשי חודשי" ל-3 חודשים – 290 ש"ח לחודש (870 ש"ח לתשלום מראש).

מנוי "איזי גואינג" – 200 ש"ח – מאפשר כניסה לתרגול אחד מתוך תרגולי השבוע (במידה שרוצים להגיע לתרגול נוסף ניתן להוסיף שיעור בודד).

יוגה היא תרגול שיש לבצעו בהתמדה כדי לראות שינוי מהותי (כמו כל הדברים בחיים , לא?). אני ממליצה בחום לתת הזדמנות אמתית ולהתמסר לה לפחות פעמיים בשבוע.

תנו ליוגה לחבק אתכם.

יעל יגור שיעורי יוגה

אודות יעל יגור

שמי יעל, בת 25. מלמדת יוגה ב-3 השנים האחרונות ומתרגלת מזה 6 שנים.
היוגה פתחה לי עולם חדש של תנועה וגיליתי ספורט שהוא לא לשם הספורט. מקום שבו הזמן מקבל משמעות ותחושה לגמרי אחרת – והקסם קורה לי גם כשאני מתרגלת וגם כשאני מלמדת.

פגשתי את היוגה לראשונה בישראל, אבל האהבה האמיתית לתחום התפתחה כשטיילתי במרכז אמריקה ב-2015. תירגלתי אצל מורות ומורים שונים, סגנונות שונים, ויניאסות שונות. מכל מורה שאבתי השראה וכל מפגש שלי עם היוגה קירב אותי עוד ועוד לעולם הזה.

את ההסמכה שלי כמורה ליוגה עשיתי בקרוס אשטנגה בארץ לפני כ-3 שנים, ומאז אני מלמדת – באהבה גדולה למקצוע.

לכל שאלה או מחשבה – צרו קשר. כל סקרנות מתקבלת!
טלפון: 054-2067075

לתיאום שיעור ומידע נוסף – יעל יגור // טלפון: 054-2067075

מידע נוסף אודות שיעורי היוגה

כל התרגולים מתאימים לכל הרמות. כמובן שמתרגלים ומתרגלות חדשים יקבלו הנחיה, תיקונים והתאמות.

בואו כמו שאתם – לא צריך להביא ציוד מיוחד. אם יש מזרון אישי מהבית – אתם יכולים להביא אותו. תמיד כיף לתרגל על מזרון משלך. מומלץ להביא מגבת קטנה, מכיוון שחלק מהמטרה היא לחמם את הגוף ולהזיע רעלים החוצה. כל לבוש נוח מתאים לתרגול יוגה.

יש לעדכן אותי בכל בעיה רפואית, כאב, רגישויות, פציעות וכו'. זאת כדי לוודא תרגול נכון תוך תשומת לב מרובה לדגשים שמתאימים למצב. כמובן שבמקרים מסוימים ייתכנו תנוחות שעדיף לא לבצע עקב מצב רפואי, ולכן יש לעדכן ולקבל עצות מתאימות.

לכל שאלה נוספת, מחשבה, לבטים , סקרנות ועוד – אנא פנו אליי מבלי להסס. טלפון: 054-2067075

אשטנגה יוגה (אשטנגה-ויניאסה יוגה)

סגנון יוגה מסורתי שמגיע במקור (כמו כל סוגי היוגה) מהודו הרחוקה. זהו סוג דינאמי של יוגה בו נעים בין מושבים\מנחים (אסאנות) בשילוב הרמוני עם הנשימה, ויוצרים flow של תנועה ונשימה. האשטנגה תפסה מקום מרכזי בעולם המערבי, ייתכן שבעקבות העובדה שהיא מאוד "ספורטיבית" ועובדת על חיזוק שרירי השלד ושרירי הליבה. כיום, כל מורה מלמד/ת את האשטנגה בצורה מעט שונה, אך לרוב שיעורים אלו יהיו דומים ויתבססו על האשטנגה המקורית המסורתית.

ויניאסה

שיעורי הויניאסה גם הם מאוד דינאמיים ועובדים על חיזוק וחיטוב הגוף. בשיעורים אלו ננוע לפי flow מקורי, יצירתי, שמתחדש משיעור לשיעור. גם תרגול זה מלווה בנשימה וביחס למרכז הגוף ושרירי הליבה. ניתן להתייחס לסגנון האשטנגה כאל "הויניאסה המקורית הראשונה", שכן שני הסגנונות מאוד דינאמיים ומחממים את הגוף מבפנים החוצה. השוני הוא שתרגול האשטנגה מתבסס תמיד על הסדרה הראשונה (או על סדרה אחרת של הסגנון) ואילו שיעורי הויניאסה משתנים מפעם לפעם, כשבכל תרגול דגש על אזור אחר בגוף או על אלמנט אחר של תנועה. 

האלמנטים המרכזיים בתרגול

הנשימה
תרגול היוגה בסופו של דבר הוא תרגול של נשימה. ישנם סוגים של יוגה שכמעט ולא מערבים את הפיזיות ועוסקים בנשימה בלבד עם מעברים מועטים בין מנחים. המילה "יוגה" נגזרת מתוך המילה "יוג'" שמשמעותה בשפת הסנסקריט (ההודית העתיקה) היא "לאחד". הכוונה היא לאחד יחד את הנשימה, התנועה והתודעה, ובכך לרכז את החושים אל תוך הגוף. הנשימה היא העיקרון המנחה של היוגה – היא מכתיבה את קצב המעברים ואת עומק המנחים. בתרגול האשטנגה מבצעים את נשימת האוג'יי המוכרת גם כ"נשימת הניצחון" ו"נשימת האוקייאנוס". האוג'יי זו נשימה ארוכה ואיטית , מהאף בלבד, שמתחילה מקרקעית האגן, ועולה לאורך קו האמצע של הגוף ועד לגרון. זאת תוך הצרה של שחלק האחורי של הגרון מה שגרום להשמעת קול שדומה לגלי האוקיינוס ומשם קיבלה את הכינוי. הנשימה היא זו שמחממת את הגוף יחד עם התנועה. גורמת להזעה מרובה תוך התרגול ומאפשר ניקוי וטיהור של מחזור הדם מרעלים. תרגול הנשימה נמצא כעוזר להפחתת חרדה, כעוזר לאנשים שסובלים מבעיות שינה, עוזר במקרים של מיגרנות וכמובן – משפר ריכוז. 

הבנדות
מושג מרכזי בעולם היוגה, מאוד מופשט ולא נגיש בתור התחלה, ובהמשך אם מתמידים, הבנדות הופכות למושא הריכוז העיקרי בתרגול. בנדות הם ערוצים אנרגטיים / נעילות אנרגטיות שנמצאות לאורך קו האמצע. אלו זוכות להמון תשומת לב לאורך תרגול היוגה. הכוונה היא לאיסוף של השרירים הטבעתיים, של הבטן התחתונה ורצפת האגן. האיסוף האקטיבי של מרכז הגוף הוא זה שמאפשר לנו לנוע בבטחה בין הנחים, תוך שמירה על השדרה. הבנדות מכניסות את התנועה לביקורת. יתרון נוסף חשוב שלהן: הן מאפשרות לנשימת האוג'יי לנפח את כלוב הצלעות ואת בית החזה בכלל. הבנדות מאפשרות לנו להזדקף, לפתח שרירי ליבה, ללמוד לנתק תנועה באזור אחד מאחר, ומלמדות תקשורת עם איברים פנימיים. השימוש בהן משפר את הפעילות של מערכת העיכול ויותר מהכל, מרכז את התרגול לאזור החשוב ביותר, מרכז הגוף ושיווי המשקל – האגן, רצפת האגן , ואזור הבטן התחתונה בכלל. מי שעוסק/ת בתרגול יוגה בהתמדה, יכול/ה בוודאות להעיד על הקשר ההדוק בין נשימת האוג'יי והבנדות, שכן עקרונות אלו מפרים אחד את האחר.

לתיאום שיעור ומידע נוסף – יעל יגור // טלפון: 054-2067075